Фото “з’їли” все місце на сайті

Не рідкість, коли власники веб отримують “листи щастя” від хостингу з повідомленням про вичерпання запасу вільного місця. Ця проблема найбільш актуальна для фотографів, адже їм необхідно демонструвати результат своєї роботи і робити це постійно. А значить все більше і більше фотографій будуть займати місце, і якщо ви активно оновлюєте і наповнюєте портфоліо, вичерпати свій ліміт можна дуже швидко. Як вирішити дану проблему покажу на прикладі Вордпресс.

Оптимізація зображень на сайті

Збільшити ліміт, перейшовши на інший тариф

Наприклад на хостингу Україна в стартовому тариф виділяється майданчик на SSD диску в обсязі 1Gb, А в максимальному 10Gb. Мінус даного способу – це ціна, не кожен власник малого бізнесу на стадії становлення розуміє, за що платить 3000грн / рік (за хостинг). Особливо якщо відношення до сайту “аби був” і не вкладає гроші в рекламу і просування, а значить не може отримувати якісний трафік клієнтів, який перетворить його витрати в інвестиції.

Видалити старі сторінки / записи з фото, що б розмістити нові

Це зробити дуже легко, але є пару неприємних нюансів При видаленні сторінок, якщо вони були проіндексовані пошукачем (якщо ви розміщували посилання на свій вебсайт в будь-який з соцмереж, то індексація проходить швидко) на місці видаленої сторінки виникає помилка 404. Наявність 404-х сторінок або “битих” погано позначається на рейтингу, і вебсайт може бути знижений в рейтингу або зовсім прибраний з видачі

Така проблема частково вирішується перенаправленням. За допомогою нього ви говорите пошуковій системі, що цю сторінку ви зняли з сайту і просите переправити всіх клієнтів, зайшли сюди, на будь-яку іншу сторінку, наприклад, на головну. Якщо цього не зробити, то клієнт потрапляючи на таку сторінку думає, що у сайту проблема і залишає його. Але є й інша сторона медалі. Пошуковики індексують не тільки статті, але і фотографії, а значить ті клієнти, які до вас потрапляли, через пошук по фото, просто не прийдуть до вас.

Оптимізувати розмір закачуваних фото.

Сучасна фотоапаратура дозволяє створювати зображення з високою роздільною здатністю. І власники / адміністратори сайту виставляють на сайті зображення прямо з фотоапарата, що абсолютно не потрібно.

Наприклад, дозвіл картинки 8000 * 6000 пікселів. Порівнюємо з самим дозволом великого екрану для ПК 1920 * 1068, тобто фото можна і потрібно зменшувати практично в 4 рази. Статистика говорить, що переглядів з таких моніторів близько 5%. Висновок: обрізайте фото по ширині контенту

Сжатие фотографии

В інеті є кілька ресурсів, що дозволяють стиснути фото без втрати якості. Іноді вони здатні зменшити вагу картинки на 95% в порівнянні з оригіналом

Вибір відповідного формату

Раніше все було просто і універсально: для великих фото використовувався формат .jpg, а зображення з наявністю прозорості, застосовувалися в .png. В останні пару років браузери пропонують свої формати, що дозволяють зменшувати вагу фотографій, при цьому залишаючи якість на високому рівні.

Найбільша активність в цьому Google з форматом WebP. Ті, хто користуються сервісом перевірки швидкості від Google Speed, знають, що гугл занижує показники вебресурса, яке ігнорує WebP

Сюрпризи від Вордпрес

CMS WordPress за замовчуванням, для кожного завантаженого зображення, створює 4 копії в різних розмірах. А якщо ви використовуєте платні теми і плагіни зображень, то число таких дублів може зрости до 10.

З усіх розмірів, вам може знадобитися розмір, який називається “мініатюра”, він повсюдно використовується для створення превью галерей. А все решта просто займають місце, тк домогтися виведення потрібного вам розміру можна через код, а не підстановкою чергового дубля. Щоб вирішити цю проблему необхідно, по-перше, відключити генерацію додаткових розмірів, а після цього вручну видалити дублі сформовані раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.